Sertleşme Sorunu

Sertleşme Sorunu

Erkeklerde cinsel sorunların başında gelen ve büyük bir kısmı psikolojik kaynaklı olan sertleşme sorunu cinsel hayatı olumsuz etkilediği için kişinin kendine olan güvenini de ciddi derecede azaltır.

Erkeklerde cinsel sorunların başında gelen ve büyük bir kısmı psikolojik kaynaklı olan sertleşme sorunu cinsel hayatı olumsuz etkilediği için kişinin kendine olan güvenini de ciddi derecede azaltır.

Partnerleriyle olan cinsel hayatlarında bu sorunu yaşayan kişilerin fizyolojik bir sorun yoksa, psikolojik nedenlerden dolayı da sertleşememe yani cinsel ilişki kuracak kadar penisin sertleşmemesi durumu yaşamaları görülür. Günlük hayattaki stres, kafaya takılan iş ve özel sorunlar, ilişki için konsantre olamama, partnere karşı ilgisizlik ya da sorunlar sertleşme problemlerinin psikolojik etkenleridir.

Sertleşme sorunu söz konusu olduğunda, eğer bu durum stres kaynaklı değilse, fizyolojik nedenlerinin araştırılması gerekir. Aşırı alkol ve sigara, madde bağımlılığı gibi durumlar ve diğer nedenler araştırılarak sorunun kökeni hakkında bilgi edinilmesi gerekir.

Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Fizyolojik nedenlerden kaynaklanan sertleşme sorunu şeker hastalığı, kullanılan ilaçlar, prostat sorunları, damar ve kan dolaşımı sorunları gibi birçok farklı fizyolojik etkenin penise giden kan damarlarının çalışmamasına neden olabilir.

Üroloji uzmanına giderek, sertleşme sorununun nedeni hakkında bilgi alınması ve bu sorunu giderecek bir tedaviye başlanması gerekir. Prostattaki birçok hastalık bu soruna neden olabileceği gibi, bazen şeker hastalığı ve tansiyon sorunlarından da kaynaklanabilir.

Sebebi ne olursa olsun sertleşme sorunu yaşayan insanların birçoğu özgüvenlerinin zedelenmesi nedeniyle kendilerini iyi hissetmemektedir. Bu durum partnerleri de etkilediğinden cinsel yaşamdan keyif alma durumu ortadan kalkmaktadır.

Bu nedenle öncelikli olarak kişinin tedavi için istekli olması ve kafasına göre tedavi yollarına başvurmaması büyük bir önem taşır. Her zaman uzman hekim desteği alınması, önerilen tedavi seçenekleri aksatmadan uygulanmalıdır.

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme sorunu söz konusu oluğunda, tedavi için bir üroloji uzmanına başvurulmalıdır. Ne yazık ki çok genç yaştaki erkekler bu sorunlar yaşandığında birbirlerinden duydukları ve bitkisel olduğunu düşündükleri ilaçları kullanmakta ve bu ilaçlar ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

Cinsel gücü arttırıcı ya da ereksiyon sağlayıcı bu ilaçların hiç biri hekime danışmadan kullanılmamalıdır. Kronik rahatsızlığı olan kişilere bu tedavi yönteminin uygulanması ciddi bir zarar vermektedir. Üroloji uzmanları sertleşme sorunu tedavisi için öncelikle ilaç tedavisine başlar ve bu tedavinin sonucunu beklerler.

İlaç tedavisinden beklenen verim alınmadığında birçok uygulama ve iğne denenir. Son olarak ve geri dönüşü olmayarak uygulanan işlem ise cerrahi müdahale olmaktadır. Cerrahi müdahaleler için hastanın yaşı, sosyal durumu ve diğer sağlık durumu dikkate alınarak karar verilir.

Kaynak: http://www.andromed.com.tr/sertlesme-sorunu-tedavisi

 
 ›  › 11 Ocak 2017 Çarşamba 14:27


YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder