Türkiye’de Mavi Bayraklı Plajlar

Türkiye’de Mavi Bayraklı Plajlar

Govego.com mavibayrak.org.tr adresinden aldığı verilerle Ülkemizde başta İzmir, İstanbul olmak üzere Balıkesir, Çanakkale, Aydın, Mersin, Muğla, Kırklareli, Antalya, Edirne, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli, Düzce, Samsun, Adana, Zonguldak ve Ordu’da toplam 436 adet Mavi Bayraklı Plaj bulunmaktadır.

 

Antalya Mavi Bayraklı plaj Sayısı olarak Birinci

Konyaaltı, Serik, Gazipaşa, Alanya, Kemer, Merkez ve Aksu ilçelerinde toplan 200 tane Mavi Bayraklı Plaj bulunan Antalya, birinciliği üstlendi. İstanbul’da ise tamamı Şile ilçesinde 2 marina, 5 plaj bulunmaktadır. İzmirde 7 ilçede 1 marina 45 mavi bayraklı plaj bulunurken, en yüksek mavi bayraklı plaja sahip ilçeler Çeşme ve Menderes’tir. Çanakkale’de 4 ilçede 8 mavi bayraklı plaj, Aydın’ın Kuşadası ve Didim ilçelerinde toplamda 29 adet mavi bayraklı plaj vardır. Muğla’da 7 ilçede 7 mavi bayraklı marina, 95 mavi bayraklı plaj vardır. Mersin’de 3 ilçede 11 mavi bayraklı plaj, Ordu’da 3 ilçede 4, Tekirdağ’da toplamda 2, Kocaelinde 2 ilçede toplam 3, Balıkesirde 5 ilçede 29, Yalova’da toplam 3 adet mavi bayraklı plaj, 1 adet mavi bayraklı marina bulunmaktadır.

Bazı ilerde ise sadece 1 adet mavi bayraklı plaj var. İşte o iller; Zonguldak, Samsun, Adana, Edirne, Kırklareli, Düzce.

Mavi Bayrak Ödülü Nedir?

AB üyesi ülkelerde göl deniz vb yüzme alanlarında yol gösterici nitelikte olup uyulması zorunlu kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyan plajlar mavi bayraklı plajlar olarak adlandırılır.

Plajlara Yolculuk

Govego bünyesinde barındırdığı 130’dan fazla otobüs, 1000’ yakın havayolu firması ve İDO seferleri ile istediğiniz yere cebinize uygun imkanlar tanımaktadır. Tüm firmaları tek bir platformda değerlendirip karşılaştırma imkanı sunan govego.com sayesinde istediğiniz yere kolayca uçak ve otobüs bileti alabilirsiniz. Alışverişlerinizi ister internet üzerinden govego.com adresinden ister Google Play Storeya da Google Apple Store’dan kolaylıkla yapabilirsiniz.

İyi eğlenceler, iyi tatiller dileriz.
 ›  › 12 Temmuz 2016 Salı 22:12


YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder