Isı Yalıtımı İçin Modern Çözümler

Geçmişten itibaren insanlar çeşitli yaşam alanlarında hayatlarını sürdürmektedir. Günümüzde çok katlı binaların alıp başına gittiği bir ortamda bireyler her zaman için daha ekonomik çözümler peşinde olmaktadırlar. Hal böyle olunca hem binanın maliyetinde düşüş için hem de daha ekonomik bir ev sahibi olmak için bazı kalemler inşaat anında kısıtlanmaktadır. Bunlardan birisi de ses ve ısı yalıtımıdır ki aslında her ikisi de yaşam kalitesini doğrudan etkileyen iki ana unsurdur. Bireyler kışın soğuk havada evlerini daha iyi ısıtabilmek için daha fazla enerji harcamaktadırlar. Yazın da sıcak günlerde klima gibi aletler vasıtasıyla evlerini soğutmak için ciddi anlamda enerji harcamaktadırlar. Durum böyle olunca da ısı kontrolü için harcanan maddi unsurlar sürekli artmaktadır. Hâlbuki çok basit ve ucuz yöntemlerle hem ısı hem de ses yalıtımı yaptırmak mümkündür.

Günümüzde ısının yalıtılması konusunda birçok yöntem kullanılmaktadır. Bunların başında dış cephe yalıtımı dediğimiz dış cephe mantolama gelmektedir. Bu yöntem sayesinde evleriniz ve iş yerleriniz hem sıcak kalacak hem de daha az ısı kaybına uğrayacaktır. Yaz mevsiminde de dışarıdaki sıcak havanın içeriye daha az nüfuz etmesi sağlanarak ısı dengesi korunmuş olacaktır.

Isı Yalıtımı ve Feltbi

Teknolojinin gelişiminden en çok etkilenen unsurların başında yapı sektörü gelmektedir. Modern teknoloji kullanılarak üretilen birçok ürün hem daha ekonomik, hem daha kolay, hem de daha uzun ömürlü bir kullanım vaat etmektedir. Bu ürünlerden biri olan feltbi ısı yalıtımı konusunda inanılmaz kullanışlı bir çözüm sunmaktadır. Uzun zamandır yalıtım malzemesi olarak kullanılan keçe polyester elyaf ile bir araya gelerek çok daha farklı bir ürün haline dönüşmektedir. Bunun için çok farklı bir birleştirme yöntemi kullanılmaktadır. Dokusu olmayan bu örgüsüz lifler iğneleme adı verilen yöntem ile birbirine kenetlenerek ortaya çıkan harika bir yalıtım malzemesidir. Elyaf yapısı itibariyle çok fazla boşluktan oluşan bir maddedir. Bu da çok iyi bir ses ve ısı yalıtımı sağlar. Bu boşluklar ses ve ısıyı içine hapseder ki bu da iyi bir ısı yalıtımının ana unsurudur. Bu şekilde kışın soğuk havanın içeri nüfuzunu engellerken yazın da sıcak havanın ev içine girişine engel olmaktadır. Anti bakteriyel yapısı sayesinde küf, nem ve kokuyu içinde tutmayan bu yalıtım malzemesi çok farklı renk ve desende üretilerek her türlü evde kullanılabilmektedir.

Bu yalıtım çözümü duvarı iyice kapladığı için sadece ses ve ısı konusunda koruma sağlamamaktadır. Bununla birlikte deprem gibi çok şiddetli sarsıntılarda dahi duvar ile olan bağını kopartmayan bu sistem duvarın göçmesine dahi engel olmaktadır. Çok farklı tasarımlarla tüketicinin karşısına çıkan bu ürün grubu aynı zamanda bir dekorasyon unsurudur ki tüm bu ürünleri www.izowall.com adresine girerek inceleyebilirsiniz.

›  › 29 Kasım 2016 Salı 19:04

YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder