HERŞEY GÜVENCELİ OLSUN

HERŞEY GÜVENCELİ OLSUN

Hepimizin günlük hayattaki tek yaşam kaynağı güvencelerdir. Bu durum yaş kategorizasyonuna göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin bir çocuğun güvencesi ailesi fakat bir işçinin güvencesi iş güvenliğidir. Çocukluk süreci oldukça kısa bir süreyi kapsarken iş süreci yıllarca süregelen bir durumdan ibaret olup neredeyse yaşamımız boyunca sürmektedir. Güvenlik konusunda iş kanunu oldukça sıkı önlemler almayı amaçlayıp bunları uygulamak için son derece temkinli davranmayı kendine ilke edinmiştir.

Üzerinde önemle durduğumuz iş sağlığı ve iş güvenliği kavramını daha ayrıntılı bir şekilde tanımlamamız gerekirse kanun,yönetmelik veya tebliğler ile çalışanların korunması olarak ifade edebiliriz. Kanun koyucu olduğu bu kanunu uygulayıcıda literatürde önem arz etmektedir. İşçi sağlığını ve işçi güvenliğini uygulamak yetkili birimlerin aracılığı eşliğinde gerçekleşmektedir. Kısacası OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) olarak sıfatlandırılan bu kurumlar bu görevi üstlenmektedirler. OSGB; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen iş yerlerine iş güvenliği getirmek amacıyla hizmet veren iş yerlerindeki fiziki donanımı ve tıbbi donanımı getirmesi gereken bir kurumdur. Ankara OSGB olarak sizlere mevzuatın emrettiği gibi hizmet vermeyi ilke edinen ve işleyişte hiçbir aksayan tarafımızın olmadığının garantisini sizlere sunan üst düzey yetkili birimler arasında olmanın gururunu yaşayan bir anlayışla sizlere hizmet vermekteyiz. 
 ›  › 06 Aralık 2016 Salı 11:24


YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder